panathinaikos kifisia
Φάση από το ματς Παναθηναϊκός - Κηφισιά | Eurokinissi/ΣΩΤΗΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

Η Κηφισιά «πάγωσε» τη Λεωφόρο αποσπώντας τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον Παναθηναϊκό για την 24η αγωνιστική της Super League.

To τελικό 1-1 αφήνει το «τριφύλλι» στο μείον 3 από την πρώτη ΑΕΚ, δύο βαθμούς πίσω από τον ΠΑΟΚ και μόλις δύο βαθμούς πάνω από τον Ολυμπιακό.

Ήταν η δεύτερη απώλεια για την ομάδα του Φατίχ Τερίμ μέσα σε λίγες ημέρες μετά το 2-2 με τη Λαμία ξανά στη Λεωφόρο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Παλάσιος στο 37ο λεπτό μετά από εξαιρετική ασίστ του Ιωαννίδη. Οι «πράσινοι» έμειναν με δέκα παίκτες στο 64' λόγω αποβολής του Σένκεφελντ.

Το 1-1 σημειώθηκε στο 68ο λεπτό με αυτογκόλ του Αράο ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν τη νίκη με τον Μπιφουμά στις καθυστερήσεις.